بهترین دکتر کامپوزیت در تهران چه کسی می باشد؟

همانطور که می دانید یکی از موارد جذابیت در چهره، لبخند زیبا می باشد. یکی از عواملی که باعث می شود لبخند شما بی نظیر و زیبا تر باشد، داشتن دندان های زیبا و مرتب است. امروزه از کامپوزیت دندان برای زیبا تر شدن و مرتب شدن دندان ها استفاده می شود. داشتن دندان های زیبا و مرتب باعث ایجاد اعتماد بنفس می شود به همین علت بسیاری از مردم به سمت زیبا سازی لبخندشان از طریق کامپوزیت روی آورده اند.اگر شما هم به دنبال پیدا کردن بهترین دکتر جهت زیبا تر کردن لبخندتان هستید، ما به شما بهترین دکتر کامپوزیت در تهران را معرفی می کنیم. دکتر مهرداد افتحی یکی از بهترین دکتر ها در زمینه کامپوزیت در شرق تهران می باشد.

برخی از مردم فقط جهت زیبا تر شدن به سراغ کامپوزیت می روند، اما خیلی ها به آن به چشم راه حل درمانی هم نگاه می کنند. این به آن معناست که از کامپوزیت ها می توانید برای حل مشکلاتی مانند دندان های ترک خورده، دندان های پوسیده و همچنین دندان هایی که از هم فاصله دارند هم استفاده کنید.

ونیر کامپوزیت دندان چیست؟

امروزه برای پر کردن دندان آسیب دیده یا شکسته و همچنین پر کردن فاصله میانی دندان ها از این جنس کامپوزیت استفاده می کنند. از این کامپوزیت ها بیشتر برای ترمیم دندان های جلویی استفاده می کنند، دلیل این کار همرنگی رنگ آن با دندان ها می باشد. برای استفاده از این نوع کامپوزیت نیازی به تراش دادن دندان نیست،  به همین علت دندان آسیب جدی نمی بیند.

همانطور که در مطالب فوق گفته شد دکتر مهرداد افتحی بهترین دکتر کامپوزیت در تهران می باشد. دکتر افتحی با بهترین جنس و بالا ترین نوع جنس کامپوزیت بدون کوچیک ترین آسیبی می تواند لبخند شما را زیبا تر کند. آقای دکتر به عنوان بهترین دندان پزشکی زیبایی در شرق تهران  و بهترین دکتر کامپوزیت در تهران شناخته شده است.

در ادامه برای شما در مورد انواع کامپوزیت ها، کاربرد های آن و مزایا و معایب و …. صحبت می کنیم.

یهترین دکتر کامپوزیت تهران

بهترین دکتر کامپوزیت تهران

 

انواع کامپوزیت ها

  • کامپوزیت درشت دانه که به آن ماکروفیل هم گفته می شود.
  • کامپوزیت ریز دانه که به آن میکروفیل هم گفته می شود.
  • کامپوزیت های هیبرید، میکروهیبرید و نانو هیبرید
  • نانو کامپوزیت ها

کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل چیست؟

اولین کامپوزیتی که به بازار ارائه شد، کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل بود. این نوع کامپوزیت ها در مقابله با کامپوزیت های امروزی یک سری تفاوت ها دارند، برای مثال بزرگ تر هستند. درست است که این بزرگی باعث مقاوم تر شدن آن شده است، اما تمیز کردن یا پولیش سطح دندان کمی دشوار است. این کامپوزیت ها متشکل از ذراتی به اندازه ده میکرو متر تا پنجاه میکرو متر می باشند.

کامپوزیت ریز دانه یا میکروفیل چیست؟

این کامپوزیت ها شامل ذرات ظریف تر از 100 نانومتر می باشند و حدودا در سال 1971 به بعد وارد عرصه دندان پزشکی شدند. کامپوزیت های ریز دانه یا میکروفیل در مقایسه با کامپوزیت های درشت دانه یا ماکروفیل دوام کمتری دارند. از مزایای این نوع کامپوزیت می شود به راحت بودن تمیز کردن یا پولیش کردن آن یا صافی سطح ترمیم آن اشاره کرد. این کامپوزیت ها عیب هایی هم دارند. همانطور که در متن های بالا ذکر شد این جنس از کامپوزیت ضعیف تر اند و در صورتی که دندان های عقبی به آن فشار بیاورند می شکنند.

کامپوزیت های هیبرید، میکروهیبرید و نانو هیبرید چیست؟

این جنس از کامپوزیت ها به دلیل اینکه فیلر زیادی دارد، دارای استحکام بیشتری هستند و مقاومت بالا تری نسبت به ساییدگی دندان دارد.

نانو کامپوزیت چیست؟

جدید ترین نوع کامپوزیت، کامپوزیت های نانو هستند. این نوع از کامپوزیت ها صاحب بیشترین مقاومت هستند، به همین علت از آن ها به عنوان بهترین نوع کامپوزیت نام برده می شود.

کامپوزیت چه کاربرد هایی دارد؟

از کامپوزیت ها جهت پر کردن دندان های جلویی، پر کردن سطح دندان های پوسیده یا خراب شده، ترمیم دندان شکسته، پر کردن فاصله میانی دندان ها، ترمیم ترک خوردگی و همچنین درست کردن ترتیب یا فرم دندان استفاده می کنند.

سوالی که برای همه پیش خواهد آمد این است که کامپوزیت دندان چه مزایا و چه معایبی دارد. در ادامه این مبحث را برایتان شرح می دهیم.

مزایای استفاده از کامپوزیت

کوچک ترین آسیبی به دندان وارد نمیشود. در کامپوزیت، دندان ها تراش نمیخورند، به همین علت به دندان آسیبی نمی رسد. البته گاهی یک تراش کاری کوچیک انجام می شود ولی آسیبی به دندان وارد نمی شود.

کامپوزیت استحکام بالا تری نسبت به لمینت دارد.

معایب استفاده از کامپوزیت

متاسفانه بعد از کامپوزیت احتمال به وجود آمدن لک یا تغییر رنگ جزیی وجود دارد.

بعضی از کامپوزیت ها زیاد درخشان یا براق نیستند. فراموش نکنید که در صورتی که در لثه های خود اثری از عفونت یا تورم دیدید باید به دکتر خود مراجعه کنید.

البته قابل به ذکر است که بگوییم در صورت انتخاب بهترین دکتر قطعا دیگر این مشکلات را نخواهید داشت. دکتر مهرداد افتحی صاحب بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی در شرق تهران می باشد. زیبایی لبخند خود را بدون اظطراب به بهترین دکتر کامپوزیت در تهران بسپارید.