مراحل ایمپلنت دندان: انتظارات شما از جراحی ایمپلنت چیست؟

آیا شما دندانی دارید که کشیده شده یا دیگر قابل استفاده نیست؟ کاشت دندان می تواند لبخند زیبای شما را برای همیشه بازگرداند. ایمپلنت های دندان جایگزین دندان های شکسته ، پوسیده و از دست رفته می شوند و به شما این امکان را می دهند که از پروتز و دندان مصنوعی استفاده نکنید. با این حال ، این روند یک شبه اتفاق نمی افتد. سه مرحله عمده کاشت دندان وجود دارد که هر بیمار آنها را پشت سر می گذارد. و می توانید تا یک سال برای تکمیل آن ها وقت بگذارید. این مراحل عبارتند از:

  • ویزیت های قبل از جراحی
  • خود جراحی (سه مرحله جداگانه) ویزیت های بازیابی و پیگیری

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت ها دندان نیستند. وقتی از ایمپلنت صحبت می کنیم ، به پست کوچکی اشاره می کنیم که به استخوان فک شما پیچ می شود و پایه تاج (یا پل) شما را تشکیل می دهد. در واقع تاج ، دندان شما است ، یعنی همان بخشی که می بینید. کاشت پیچیده ترین قسمت این روش است زیرا به تعامل با استخوان فک و لثه شما نیاز دارد. اگر به درستی تنظیم نشود ، نه تنها به این معناست که دندان شما در جای خود باقی نخواهد ماند ، بلکه می تواند برای بقیه دهان شما نیز مشکل ایجاد کند.

هزینه کاشت دندان چقدر است؟

هزینه کاشت دندان بسیار متفاوت است. دو عامل مهم در قیمت تأثیرگذار هستند ، نوع کاشت و وضعیت سلامت دهان و دندان شما (به عنوان مثال ، دشواری قرار دادن ایمپلنت). تخمین زده شده است که شما برای هر دندان پنج تا هفت میلیون تومان هزینه خواهید کرد. ایمپلنت کامل دندان ها هزینه بسیار بالایی دارد. متاسفانه بسیار بعید است که طرح بیمه شما ایمپلنت ها را پوشش دهد. در حقیقت ، این سوال که هزینه کاشت دندان در تهران چقدر است ، پاسخ کاملاً مشابهی دارد. اگرچه می توانید انتظار داشته باشید که هزینه ها اساس درمانی که دندانپزشک ارائه می دهد متفاوت است.

چه چیزی را باید قبل از جراحی در نظر داشت؟!

نمی توانید وارد یک مطب دندانپزشکی شوید و ایمپلنت بزنید. روند برنامه ریزی یکی از طولانی ترین مراحل کاشت است زیرا شما را ملزم می کند که چندین متخصص را ببینید ، هر یک از آنها تخصص های مختلفی دارند.

به عنوان مثال ، برای معاینه کامل دهان و فک خود باید به یک متخصص ایمپلنت مراجعه کنید تا ببینید آیا کاندید مناسبی برای جراحی ایمپلنت هستید یا خیر. یک متخصص ایمپلنت همچنین لثه ها ، استخوان فک و دیگر ساختارهای اطراف دندان های شما را بررسی می کند. آنها همچنین کاندیدی شما را برای کاشت دندان در نظر می گیرند. ایمپلنت دندان همیشه به یک روش جراحی احتیاج دارند ، اما بسیاری از افراد در طول مسیر کاشت دندان نیاز به پیگیری بیشتری دارند تا مطمئن شوند که کاشت برای دهان شما مناسب است یا نه. کل این فرایند می تواند در کل بین شش تا نه ماه طول بکشد.