ایمپلنت چیست؟

با وجود پیشرفت روز افزون علم در زمینه مراقبت از دندان، میلیون ها ایرانی از دندان درد رنج می برند، که این دندان دردها عمدتا به علت پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال و یا آسیب می باشد. برای مدتی طولانی، تنها گزینه های ممکن برای درمان که در دسترس افرادی که دندان هایشان را از دست داده بودند، قرار داشت؛ استفاده از پل ها و پروتزهای دندان بود. اما امروزه، پیشرفت علم و تکنولوژی راه دیگری را نیز در این زمینه باز کرده است: امروزه برای چنین مواردی ایمپلنت دندان در دسترس می باشد. ایمپلنت دندان در واقع جایگزین ریشه های اصلی دندان قرار می گیرد. ایمپلنت ها نوعی پایه قوی و مستحکم در دو نوع دائمی(ثابت) و قابل جا به جایی، ایجاد می کنند برای دندان ها ایجاد می کنند که با دندان های طبیعی شما سازگاری کامل دارند و باعث آسیب به دندان نخواهند شد.  به باور محققین، در دنیای امروز، ایمپلنت دندان بهترین و مناسب ترین راه برای جایگزین کردن دندان های از  دست رفته می باشد. شایان ذکر است که با توجه به تناسب و سازگاری ایمپلنت با دندان ها، در صورتی که پس از قرار گرفتن در فک به طور صحیح از آن نگهداری شود، انتظار می رود که ایمپلنت ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد و همین عمر مفید بالا از دیگر ویژگی های برجسته ی مثبت ایمپلنت می باشد.

ایمپلنت

ایمپلنت

مراحل ایمپلنت دندان: انتظارات شما از جراحی ایمپلنت چیست؟

آیا شما دندانی دارید که کشیده شده یا دیگر قابل استفاده نیست؟ کاشت دندان می تواند لبخند زیبای شما را برای همیشه بازگرداند. ایمپلنتهای دندان جایگزین دندان های شکسته ، پوسیده و از دست رفته می شوند و به شما این امکان را می دهند که از پروتز و دندان مصنوعی استفاده نکنید. با این حال ، این روند یک شبه اتفاق نمی افتد. سه مرحله عمده کاشت دندان وجود دارد که هر بیمار آنها را پشت سر می گذارد. و می توانید تا یک سال برای تکمیل آن ها وقت بگذارید. این مراحل عبارتند از:

  • ویزیت های قبل از جراحی
  • خود جراحی (سه مرحله جداگانه) ویزیت های بازیابی و پیگیری

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت ها دندان نیستند. وقتی از این مورد صحبت می کنیم ، به پست کوچکی اشاره می کنیم که به استخوان فک شما پیچ می شود و پایه تاج (یا پل) شما را تشکیل می دهد. در واقع تاج ، دندان شما است ، یعنی همان بخشی که می بینید. کاشت پیچیده ترین قسمت این روش است زیرا به تعامل با استخوان فک و لثه شما نیاز دارد. اگر به درستی تنظیم نشود ، نه تنها به این معناست که دندان شما در جای خود باقی نخواهد ماند ، بلکه می تواند برای بقیه دهان شما نیز مشکل ایجاد کند.

هزینه کاشت دندان چقدر است؟

هزینه کاشت دندان بسیار متفاوت است. دو عامل مهم در قیمت تأثیرگذار هستند ، نوع کاشت و وضعیت سلامت دهان و دندان شما (به عنوان مثال ، دشواری قرار دادن ). تخمین زده شده است که شما برای هر دندان پنج تا هفت میلیون تومان هزینه خواهید کرد. ایمپلنت کامل دندان ها هزینه بسیار بالایی دارد. متاسفانه بسیار بعید است که طرح بیمه شما ایمپلنت ها را پوشش دهد. در حقیقت ، این سوال که هزینه کاشت دندان در تهران چقدر است ، پاسخ کاملاً مشابهی دارد. اگرچه می توانید انتظار داشته باشید که هزینه ها اساس درمانی که دندانپزشک ارائه می دهد متفاوت است.

چه چیزی را باید قبل از جراحی در نظر داشت؟!

نمی توانید وارد یک مطب دندانپزشکی شوید و ایمپلنت بزنید. روند برنامه ریزی یکی از طولانی ترین مراحل کاشت است زیرا شما را ملزم می کند که چندین متخصص را ببینید ، هر یک از آنها تخصص های مختلفی دارند.

به عنوان مثال ، برای معاینه کامل دهان و فک خود باید به یک متخصص ایمپلنت مراجعه کنید تا ببینید آیا کاندید مناسبی برای جراحی ایمپلنت هستید یا خیر. یک متخصص ایمپلنت همچنین لثه ها ، استخوان فک و دیگر ساختارهای اطراف دندان های شما را بررسی می کند. آنها همچنین کاندیدی شما را برای کاشت دندان در نظر می گیرند. ایمپلنت دندان همیشه به یک روش جراحی احتیاج دارند ، اما بسیاری از افراد در طول مسیر کاشت دندان نیاز به پیگیری بیشتری دارند تا مطمئن شوند که کاشت برای دهان شما مناسب است یا نه. کل این فرایند می تواند در کل بین شش تا نه ماه طول بکشد.

 

جراحی ایمپلنت

جراحی ایمپلنت