چرا باید ایمپلنت انجام دهیم؟

جا به جا شدن دندان ها در مواقعی که افراد دندان های کشیده شده و یا افتاده دارند میتواند منجر به تغییر شکل صورت شود. در این مواقع و موارد مشابه ایمپلنت راه پیشنهادی است و جای دندان های از دست رفته شما را می گیرد. برای ایمپلنت در شرق تهران می توانید به مطب دکتر افتحی مراجعه کنید و مشاوره دریافت کنید.

ایمپلنت های دندانی به عنوان یک درمان جایگزین برای پروتز های بریج بوده که دندانها تراشیده می شوند، و هدف اصلی از معرفی این درمان ( ایمپلنت دندان ) این است که در آینده هیچ دندانی به خاطر پایه بریج قرار گرفتن تراشیده نشود و از بین نرود.

ایمپلنت در شرق تهران

ایمپلنت در شرق تهران

چه کسانی کاندید انجام ایمپلنت هستند؟

اگر شما به هر دلیلی قصد کشیدن دندان خود را دارید و جایگزینی دندان های از دست رفته را دارید، کاندید مناسبی برای انجام ایمپلنت هستید. اما به هر حال تشخیص این عمل به عهده متخصص ایمپلنت است.

در حالت کلی معیارهایی که نشان می دهد شما فرد مناسب برای انجام این عمل هستید، به شرح زیر است:

  • سلامت لثه ها: یکی از موارد مهم داشتن لثه های سالم است. احتمال بروز مشکل در اشخاصی که دچار بیماری های لثه هستند وجود دارد.
  • سلامت دهان: افرادی که دخانیات و یا مشروبات الکی مصرف می کنند در کاشت ایمپلنت موفقیت کمتری به نسبت بقیه افراد دارند ولی این به این معنا نیست که نتوانند ایمپلنت دندان انجام دهند و فقط روند بهبودی با ایمپلنت مقداری کاهش پیدا می کند.

همچنین افرادی که دچار بیماری دیابت هستند نیز کاندیداهای خوبی برای انجام ایمپلنت نیستند.

  • استحکام مطلوب استخوان فک برای پایداری ایمپلنت: برخی از افرادی که استخوان فک خود را از دست داده اند نیز می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند ، اما ابتدا استخوان آنها باید با استفاده از روشهای ویژه مانند پیوند استخوان بازسازی شود.
  • رعایت بهداشت دهان و دندان: در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان دوام ایمپلنت دائمی خواهد بود. استفاده از نخ دندان و مسواک زدن و چکاپ های مداوم نزد پزشکتان بسیار پر اهمیت می باشد.

ایمپلنت چگونه انجام می شود؟

اولین مرحله ملاقات با دندانپزشک و گرفتن مشاوره است. پزشک شما در مورد طول دوره درمان و همچنین مراحل انجام ایمپلنت با شما صحبت خواهد کرد. اگر پیوند استخوان انجام شده باشد ، ممکن است 4 تا 12 ماه طول بکشد تا فک شما برای اولین ایمپلنت آماده شود. این دوره اجازه می دهد تا استخوان شما به درستی ترمیم شود.

در مرحله بعد با بیهوشی 1الی 2 ساعته پایه فلزی ایمپلنت به عنوان ریشه دندان کار گذاشته می شود

بعد از قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک ، روند بهبودی می تواند تا پنج ماه برای فک پایین و تا هفت ماه برای فک فوقانی طول بکشد. پس از بهبودی دهان ، برای مرحله بعدی دریافت ایمپلنت دندان آماده خواهید بود.

پس از ترکیب ایمپلنت با استخوان فک ، شما آماده مرحله بعدی ایمپلنت دندان هستید که یک هیلینگ (به شکل کلاهک) و احتمالاً یک تاج موقت را دریافت می کنید.

متخصص ایمپلنت کلاهک را روی پایه ایمپلنت قرار می دهد – این کلاهک یک قطعه فلز گرد است که لثه ها را از ایمپلنت دور نگه می دارد و  کمک می کند تا بافت لثه به درستی بهبود یابد. این قطعه فلز بین 10-14 روز باید بماند. بعد از این مدت ، که در آن بافت شما باید بهبود یابد ، دندانپزشک آن را برداشته و به مرحله بعدی ایمپلنت دندان حرکت می کند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد و پرسش و پاسخ ایمپلنت در شرق تهران می توانید با دکتر افتحی در ارتباط باشید.