لمینت ها از جنس ایمکس EMAX می باشد که از جنس چینی می باشد. ما در بخش زیبایی ما یک کار با عنوان دیجیتال اسمایل دیزاین داریم که به معنی طراحی طرح لبخند دیجیتالی می باشد که از بیمار عکس گرفته می شود با فتوگرافی، و با سیستم کامپیوتر طراحی مخصوص به هر فرد تنطیم می شود. این طراحی بر اساس فرم دهان و دندان فرد تنظیم می شود و اندازه دندان برای کوتاهی و بلندی آن طراحی می شود.

برای طراحی لبخند که به آن می گویند اسمایل دیزان، این کار به صورت دیجیتالی انجام می شود. ابتدا کار دیجیتال اسمایل دیزاین انجام می شود  بعد با تشخیص پزشک طرح لبخند بر اساس لمینت یا کامپوزیت و یا زیر کونیوم انجام می گردد.

لمینت بیشتر برای دندان هایی استفاده می شود که خیلی و به راحتی تغییر رنگ می دهند و چون جنس لمینت از جنس چینی ساخته شده است دیگر تغییر رنگی نمی دهد. لمینت را قالب می گیرند و به لابراتوار می دهند و بعد لمینت ها را با دستگاه لیزر تراش می دهند و یک لایه بر روی آن چینی می کشند و این بسیار مقاومت بالایی دارد و اصلا تغییر رنگ نمی دهد. برای لمینت بسیار کم دندان تراشیده می شود که این تراش بین دو دهم میلی تا شش دهم میل می باشد که در بد ترین شرایط تراش ، یعنی بیشترین حدی که نیاز به تراش داشته باشد شش دهم میلی متر تراشیده می شود.

برای ساخت لمینت ابتدا جنس ایمکس در دستگاه قرار داده می شود و با یک میله به دستگاه وصل می شود و با لیزر روکش را بر روی لمینت تراش می دهد.

از نظر زیبایی ، زیبایی لیمنت از کامپوزیت بسیار بیشتر می باشد. و لمینت ها را در مطب دکتر افتحی با بهترین برند ها ساخته می شوند و با چسب آمریکایی به نام بیسکو که یک برند بسیار معتر است می چسبانیم و داومی می باشد.